17. november – pozvánka

17. november 1989 je významný deň, v ktorom sa po 40 rokoch totality otočilo koleso dejín aj Slovenska správnym smerom. podobne ako minulý rok, aj na tohoročné 29. výročie tejto udalosti, by sme chceli symbolicky pripomenúť aj v obci Dojč o 12,00 hod. Po roku 1989 sme si vybojovali slobodu tato sloboda nám priniesla to čo sme si po roku 1989 niektorí nepredstavovali a zato môžeme slobodne cestovať do zahraničia. Za doby socializmu sme sa do zahraničia slobodne nedostali, boli sme diskriminovaní na hraniciach a niektorí zato zaplatili životom. Slobodu si je treba vážiť a bojovať za ňu spoločne.

Akcia začína v Dojči o 12,00 hod. položením venca
Následne sa účastníci presunú do Svätého Jura
- zahájenie akcie je o 14,00 hod.
Kolóna historických vozidiel sa presunie do Bratislavy.
O 16,00 hod. v Bratislave na Námestí Eugena Suchoňa sa uskutoční spomienková akcia na november 1989 s ukážkou techniky.
Srdečne Vás pozývame !

Stano Skala