17. november 2017 – pozvanie do Bratislavy

Prichádza 28. výročie 17. novembra 1989 – nežnej revolúcie. Toto výročie si doteraz pripomínal akčný výbor v obci Dojč už šesť raz. Množstvo aktivistov profesionálne v kostýmoch a v uniformách pripomínajú udalosti zo 17. novembra, ktoré vyústili k zmene politickej situácie u nás. Aj keď nasledovný vývoj spoločnosti mnohých sklamal, po páde socializmu v roku 1989 sme si vybojovali slobodu. Vzťahy politikov sa však zhoršujú, vznikajú aféry, národné hospodárstvo sa rozpredalo spoločnostiam, ktoré dostávajú daňové prázdniny. Ľudia, ktorí pracujú a vytvárajú hodnoty sú vo vlastnej krajine diskriminovaní, dôchodcovia, ktorí tu celý život pracovali, majú menší dôchodok ako je podpora migrantov v EÚ. Mladí ľudia odchádzajú pracovať na západ, aby uživili vlastné rodiny.

Aj preto, v r. 2017, si chceme zasa pripomenúť 17. november 1989 s kresťanskými seniormi v Bratislave na HVIEZDOSLAVOVOM námestí

Stano Skala