V. ročník spomienky na 17. november 1989 sa vydaril

Dojč, 17.11.2015 v/s 17.11.1989

http://www.tvregion.tv/nezna-revolucia-s-humorom-a-recesiou/

https://www.youtube.com/watch?v=FQYwrgHZ0SY

https://www.youtube.com/watch?v=L4Vv_8okKQU

https://www.youtube.com/watch?v=DjOIr6LEkbg

Pri príležitosti 26. výročia novembrových udalostí z roku 1989, sa v Obci Dojč uskutočnil 5 ročník ,,Retro akcie 17. november,,. Týmto by sme radi poďakovali všetkým účastníkom podujatia, ktorí vydržali na našom programe, aj v nepriaznivom počasí. Menovite by sme chceli poďakovať pani starostke Obce Dojč Slavomíre Melišovej, Záhoráckemu divadlu pod vedením pána Fodora aj Klubom policajných zborov, organizátorom, ktorí akciu zabezpečovali a všetkým, ktorí boli ochotní priložiť ruku k dielu.
Všetkým ešte raz ďakuje Akčný výbor Dojč. A osobne aj ja Stanislav Skala.

V r. 1989 sme si vybojovávali slobodu, no netušili sme, že ju zároveň strácame, no akási nová demokracia sa začala vytvárať, ktorá nám zase obmedzuje slobodu. Politici nám sľubovali čo nám nikdy nesplnili, vláda jednej strany má chytené všetky orgány, políciu, prokuratúru, súdy. Bežní ľudia sa stali otrokmi spoločnosti a niektorí sa dokonca ocitli aj na uliciach nie z vlastnej viny ale viny druhého, druhí zase nevedia čo majú robiť s peniazmi a to sú tí, ktorí sprivatizovali fabriky z vôle politikov, ktorých sme si vo voľbách zvolili ale toto nám nesľubovali politici po roku 89. Občania ktorý vytvárujú hodnoty v krajine a platia dane sú znevýhodnení voči západným firmám, ktoré nemusia platiť dane a majú stimuly a podporu od vlády. Naše peniaze sú denne rozkrádané, no nikto nekoná. Opozícia je ignorovaná, je na posmech, jedni aktivisti bojujú, druhí prisluhujú bezpráviu a každý je proti každému. Masmédia sú ovplyvňované politikmi. Sloboda mladých ľudí sa prepadla a preto sa snažia hľadať prácu v zahraničí. Aj takéto slova sa šírili na retro oslavách v Dojči na 17. novembri.
My, ako organizátori sa snažíme 17. novembra pripomenúť , aby sa neopakovali chyby, ako sa to deje dnes a po 17. novembri 89.
Stano Skala