Pripomenuli sme si udalosti zo 17. novembra 1989

17. novembra 2013 sme si v Dojči pripomenuli udalosti spred 24 rokov, z novembrových udalostí 1989.

Akciu sme ladili do retroštýlu, aby sme hlavne mladým ľuďom ukázali ako to vtedy prebiehalo.
Študentský pochod  sa zmenil na revolúciu, ktorá priniesla demokraciu. Nebolo to také jednoduché ako sa to možno zdá a zaznievajú aj hlasy, že bolo všetko pripravené.
V novembri 1989 prišla zmena oproti predchádzajúcemu režimu a zasvietila nádej novej demokracie. Nad udalosťami po tom však musí každý seriózne uvažujúci človek zaplakať. Nad tým, kde sa podela kvalita života, kde zostala demokracia ?
Slovensko sa premenilo a je čas podotknuť, že nie zavinenim druhého alebo z ideológie, ako to bolo zväčša v histórii, ale z vlastnej zrady politickej elity, ktorá už 24 rokov bačuje na Slovensku. Slovenská republika  je krajina, v ktorej dnes už nie je  zaručená demokracia, súdnictvo a prokuratúra ako hlavné elementy demokracie, sú v rukách politických elít, amafiánskych zoskupení, v kauze ako je napríklad Gorila. Privatizácia sa nekonala, ale bola to v skutočnosti špekulantská organizovaná lúpež tisícročia na národe a krajine. SR je rozkradnutá, zadlžená, kde národ, ktorý žil sedliacky život, sa dostal do polohy žobráka. V monarchii vládne kráľ,  na Slovensku mafia. Politici zabudli, že majú slúžiť občanom a záujmu štátu. Tí kresťanskí politici sú antikresťanskí, tí sociálni sú  antisociálni, ako by ich jedna mater mala. O štátoch demokracie vieme, že bohatá vrstva tam vznikala niekoľko generácií, no na Slovensku vznikla po novembri 1989 za pár rokov. Tí zbohatli na úkor chudobného národa, národ ožobračili a zadlžili na dalšie generácie. Ministri sa dnes čudujú, ako  môže vyžiť dôchodca z 280 eur. Lebo Pán minister už má naplanované ísť si užívať dôchodok mimo Slovenska a otvorene hovorí, že Slovensko musí  mať bohatú vrstvu. Treba mu pripomenúť, že taká vrstva sa tvorí cez prácu a nie cez zlodejstvo. Prokuratúra, súdy, polícia, sú nefunkčné a poprepájané s gaunermi. Nie sú to politici, ale skôr sluhovia finančných skupín. Slováci zabúdajú, že politici nenesú žiadnu zodpovednosť za  svoje činy ako je kradnutie. Mladi ludia odchádzajú zo Slovenska ako kedysi chlebové generácie. Odchádzaju za prácou a po prichode späť domov  sú všetci skromní. Týmto potvrdzujú, že na Slovensku život nemá budúcnosť. Po 24 rokoch je to obžaloba o to závažnejšia, že krajina pred pár rokmi bola hospodársky sebestačná. Tí, čo vytvorili generačné hodnoty v krajne, tých gauneri dnes okradli alebo okrádaju, postavili si paláce z tragédií a zúfalstva národa.

Aj takéto spomienky sa niesli na 24. výročí recesistickej slávnosti na 17. novembra 2013 v Dojči.
Dojčanský akčný výbor ďakuje Záhoráckemu divalu zo Senice a Divadelnému súboru Svatopluk z Hodonína, ČR za kultúrny program, ktorý  prispel na akcii sedemnásteho novembra v Dojči. Ďalej ďakuje dobovým policajným zložkám z Lozorna pod vedenim pána Čižmára a ich spriazneným kolegom z ďalších Slovenských miest a obcí, Policajnej historickej společnosti z Brna, ČR. Ďakujeme za príhovor pánovi doc. Páleníkovi z Ekonomického ústavu akadémie vied, pánovi Sulíkovi, poslancovi Národnej rady SR,  speváčke Jarmilke z Hodonína, organizátorom tohoto podujatia a každému, kto priložil ruku k dielu a hlavne všetkým ľuďom, ktorí sa akcie zúčastnili.

Stanislav Skala

Odkazy ako nás vidia iní :

http://www.tvregion.tv/sk/archiv/movie/nezna-revolucia

http://www.ta3.com/clanok/1030397/od-zmeny-rezimu-uplynulo-uz-24-rokov.html

<iframe src=”http://www.ta3.com/embed/B9066A43-C315-4FE0-96BA-2ACAEB3C92BB.html” width=”500″ height=”320″ frameborder=”0″ scrolling=”no”></iframe>

http://www.veterany.eu/?p=62732

http://www.zahorak.sk/index.php/spravodajstvo/337-recesia-v-dojci

http://www.zahorak.sk/

http://www.reporter24.sk/clanky/recesia-v-dojci-na-udalosti-17novembra-1989/